Mediacje Mediator Ewa Górska Wrocław
08 grudnia 2023

Jak Przygotować się do Mediacji: Poradnik dla Klientów

Mediacja to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania, aby zwiększyć szanse na jego skuteczne zakończenie. Jako mediator, chciałbym podzielić się z wami kilkoma praktycznymi wskazówkami, które pomogą wam przygotować się do sesji mediacyjnej.

 

 1. Zrozumienie procesu mediacji i roli mediatora

  Zanim pojawią się państwo na mediacji, ważne jest, aby zrozumieć, czym jest mediacja i jakie są jej cele. Mediacja to proces współpracy, w którym mediator pomaga obu stronom w negocjacjach, mających na celu znalezienie satysfakcjonującego dla wszystkich stron rozwiązania konfliktu. Mediator jest osobą bezstronną, nie rozstrzyga gdzie jest racja ani nie narzuca rozwiązań.
 2. Określenie własnych celów i oczekiwań

  Przed sesją zastanówcie się, jakie są wasze główne cele i oczekiwania względem mediacji. Co chcielibyście sobie powiedzieć, wyjaśnić? Co w tym konflikcie jest tak naprawdę ważne?
 3. Zbieranie wszystkich potrzebnych informacji

  ​​​​​​ Przygotujcie wszelkie dokumenty lub informacje, które mogą być przydatne podczas mediacji. Może to być dokumentacja prawna, korespondencja między stronami lub inne materiały, które mają znaczenie dla rozważanego sporu.
 4. Przygotowanie do otwartej komunikacji

  Mediacja wymaga otwartości na słuchanie drugiej strony i przedstawianie własnych argumentów w sposób konstruktywny. Przygotujcie się do tego, by wyrażać swoje myśli w klarowny sposób i słuchać, co ma do powiedzenia druga strona.
 5. Ustalenie priorytetów i możliwych kompromisów

  Zastanówcie się nad tym, co jest dla was najważniejsze i co możecie być gotowi negocjować. W mediacji często kluczowe jest znajdowanie kompromisów.
 6. Zachowanie otwartości umysłu

  Bądźcie otwarci na różne możliwości rozwiązania konfliktu. Mediacja często prowadzi do kreatywnych i nieoczekiwanych rozwiązań.
 7. Zadbajcie o swój dobrostan

  Mediacja może być emocjonalnie wymagającym procesem. Upewnijcie się, że dbacie o swój dobrostan, aby podejść do mediacji z równowagą emocjonalną. Przed spotkaniem wyśpijcie się, starajcie się podejść do tematu spokojnie.
 8. Pytajcie i wyrażajcie wątpliwości

  Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nie wahajcie się ich wyrazić. Jako wasz mediator, jestem tutaj, aby pomóc i udzielić wszelkich niezbędnych wyjaśnień.

 

Zaproszenie do skorzystania z usług

Jeśli rozważacie mediację, zapraszam do skorzystania z moich usług. Razem możemy znaleźć drogę do rozwiązania waszego konfliktu w sposób, który będzie dla was satysfakcjonujący.

 

Ostatnie wpisy

Kontakt

Ewa Górska

 

Mediator, socjolog. Pasjonatka tematyki mediacyjnej. Prywatnie żona i mama.

 © 2023  Mediacje Mediator Ewa Górska Wrocław Smolec online

Mediator Ewa Górska

 

Spotkania mediacyjne Wrocław, Smolec i online 

 

tel. 537 682 266

 

e-mail: mediacjeewagorska@gmail.com

Pewa Ewa Górska, ul. Wrzosowa 6A/3

55-080 Smolec, NIP 8291521327

Spotkania mediacyjne Smolec

 

lokal Szkoła Języka Angielskiego A-LEVEL

ul. Bazaltowa 8/2, 55-080 Smolec

Spotkania mediacyjne Wrocław 

 

budynek Diamentum Office,  IV piętro, Biznes Zone

ul. Robotnicza 42A, 53-608 Wrocław